Prijavi problem

Настани

02.07.2020 |

„Дени Интернационал“ почна да гради нов логистички центар во општина Илинден

Во локалната економска зона Илинден на свечен начин беше поставен камен темелник на современ логистички центар, чиј инвеститор е „Дени Интернационал“, една од најголемите и најуспешни транспортно—логистички компании во земјата и регионот.

29.05.2020 |

Континуирано чистење, нивелирање и одржување на отворените одводни канали

Во рамките на реализацијата на Проектот за чистење, нивелирање и одржување на отворените одводни канали во општина Илинден, во тек е чистење на сисавец на секундарен канал Топлик, во локалната економска зона Ограѓа, во должина од 1500 метри.

29.05.2020 |

Пролетна дератизација и дезинфекција

Реализирајќи ја Програмата за заштита на населението од заразни болести за 2020 година,  извршена е редовна пролетна дератизација за уништување на глодарите и дезинфекција на јавните објекти на територијата на Општината.

30.04.2020 |

Квартален извештај за извршување на буџетот на Општина Илинден - прв квартал 2020 година

Во рамките на својата транспарентност и отчетност за финансиското работење го презентираме Кварталниот   извештај   за   извршување   на   буџетот   на   Општина Илинден за период од 01.01 до 31.03.2020 година.

24.04.2020 |

УПАТСТВО ЗА ЕЛЕКТРОНСКО ПЛАЌАЊЕ НА СМЕТКИ ЗА ВОДА И ЗА СМЕТ

Почитувани!

Ве известуваме дека преку електронско банкарство во Вашите матични банки, сметките за вода и сметките за смет можете да ги платите електронски на следниот начин:

28.02.2020 |

Успешна крводарителска акција - 50 крводарители ја даруваа драгоцената течност

Во организација на Црвениот крст на Македонија и Општина Илинден, во домот на култура „Илинден“ успешно се реализираше традиционалната крводарителска акција што секоја година се одржува во месец февруари. Преку дарувањето на драгоцената течност својата хуманост и солидарност ја покажаа 50 крводарители од Општината.

27.01.2020 |

„Најдобриот работник“

Општина Илинден беше домаќин на популарната емисија „Најдобриот работник“ која што се емитува на Телевизија Алфа.

20.01.2020 |

Најсреќниот за Водици го донесе Богојавленскиот крст во Општината

Најсреќниот за Водици, 24-годишниот Марио Димитријевски кој го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во водите на езерото на хотелот Белви по повод Богојавление-Водици, како што е традиција низа години наназад, ја посети Општина Илинден.

06.12.2019 |

Граѓанско учество во креирањето на Буџетот на Општина Илинден за 2020 година

Граѓаните на Општина Илинден предложија над 100 предлог-проекти што ќе бидат составен дел од  процесот на планирање на Буџетот на Општина Илинден за 2020 година.

06.12.2019 |

Изложба на уметници од Општина Илинден во Домот на култура „Илинден“

Во галеријата на Домот на култура „Илинден”, во организација на Општина Илинден, отворена е четвртата по ред изложба на дела на уметниците од Општина Илинден. Оваа традиционална изложба што се организира по повод Новогодишните и Божикните празници, во присуство на голем број љубители на уметноста, ја отвори покровителот, градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013