Prijavi problem

Изложба на уметници од Општина Илинден

Објавено на: 05.12.2019 - 10:35

На 6 декември 2019 година (петок) со почеток во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена изложба на дела на уметниците од Општина Илинден.

Ова е четврта ваква изложба што се реализира во организација на Општина Илинден, на која се претставуваат уметниците од Општина Илинден“ кои професионално или аматерски се занимаваат со сликарство, вајарство, копаничарство...

За време на ова традиционална изложба што секоја година се одржува во пресрет на Новогодишните и Божикните празници специјална жири комисија ќе избере најдобри дела, за чиј автор како награда следува самостојна изложба во Домот на култура „Илинден“

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013