Prijavi problem

Календар на настани 2018 година

Објавено на: 07.03.2016 - 11:42

Jaнуари

 • 19 јануари- Одбележување на Богојавление (Вoдици) 

 


 

Февруари

 • 14 февруари- Традиционално одбележување на Свети Труфун во н.м. Ајватовци 
 • 26 февруари- крводарителска акција

 


 

Март

 • 6 март- Концерт по повод Денот на жената 8 Март (Ансамбл за народни песни и игри „Илинден 72”) 
 • 31 март- Изложба и концерт на унгарската музичка ѕвезда Агнес Хершку, Дом на култура „Илинден“

 


 

Април

 • 1 април- Априлијада-2018
 • 05 aприл- Подари книга за велигденско јајце-симбол на Христовото Воскресение

 

Мај

 • 15 до 19 мај- Литературна манифестација „Илинден”

 


 

Јули

 • Спортски викенд
 • Одбележување на Денот на општина Илинден „Илинден 2 Август” - со општонароден собир во манастирски комплекс Св.Ѓорѓија и фестивал на народна музика „Илинденски етно фест”

 


 

Септември

 


 

Oктомври

 • 23 октомври - Одбележување на Денот на македонската револуционерна организација- Миладиновци (спомен обележје на Васил Аџаларски)

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
 • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
 • Автоматско додавање на нов ред.
 • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013