Prijavi problem

Галерии

Се одржа традиционалната рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри Пред бројна публика се одржаа натпреварите во штафетно трчање во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ Јован Стојанов најдобар на шаховскиот турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“
Натпревар по „Брзо пиење на кригла точено пиво“ во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ ОУ „Браќа Миладиновци“ свечено го одбележа патрониот празник Под мотото „Што сакам да бидам“ се одржа завршната приредба во градинката „Гоце Делчев“
„Стихови за душата“ за сите генерации на Поетскиот митинг во Домот на култура „Илинден“ Во Домот на култура „Илинден“ се одржа 16-то Литературно матине за деца Промовирана Антологија „Светиот пат“ на Раде Силјан
Најмладите се сретнаа со писателот Велко Неделковски, во рамките на Литературната манифестација „Илинден 2015“ Со поезијата „Од изгрев до залез“ од Стојан Тарапуза почна литературната манифестација „Илинден 2015“ ОУ„Гоце Делчев“ го одбележа патрониот празник
Во училиштата одбележан денот на планетата Земја Со чиста зелена површина дечињата од Детска градинка „Гоце Делчев”го одбележаа денот на планетата Земја Со 9-та Манифестација „Подарете книга за Велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение“ обезбедени 2.000 нови книги
Со 10-та традиционална Априлијада одбележан Светскиот ден на шегата

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013