Prijavi problem

Галерии

Учениците во новиот амфитеатар Изложба и промоција на книга во Домот на култура „Илинден“ Во училишните клупи седнаа 210 првачиња
Со „Илинденски етно фест“ одбележан патрониот празник на Општина Илинден Нови 4 инвестиции и нови 230 работни места по повод Денот на Општина Илинден Натпреварите во атлетика хит на Спортски викенд „Илинден 2016“
Во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2016“ се одржа традиционалниот натпревар по „Брзо пиење на кригла точено пиво“ Професионалната велосипедска трка „Трофеј Илинден 2016“ се возеше низ Општина Илинден Шаховскиот турнир го освои Оливер Органџиев
Со „Стихови за душата“ крунисана 17-та Литературна манифестација „Илинден 2016“ Се одржа 17-то традиционално Литературно матине за деца Поетска средба во Домот на култура „Илинден“
Изграден нов дел од градинката „Гоце Делчев“ која сега има капацитет за згрижување на 400 деца Промовирана Антологија на македонската поезија за деца „Сончево огледало“, од Раде Силјан Одбежанни 80 години од раѓањето на современите македонски писатели Оливера Николова, Иван Чаповски и Михаил Ренџов
Промовирани книги на тројца млади автори во рамките на Литературната манифестација „Илинден 2016“

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
ilinden.gov.mk © 2013