Prijavi problem

Галерии

Турнирот во баскет по трет пат за екипата на „Кадино“ Тенискиот трофеј го освои Влатко Нацевски Се возеше рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри
Велосипедска трка „Трофеј Илинден 2017“ Атлетиката-највозбудлив дел од Спортски викенд „Илинден 2017“ Доделени дипломите на учениците што ги посетуваа бесплатните курсеви во рамките на КЕЦ „Илинден“
Промовирани книги на двајца млади автори-ученици во ООУ „Гоце Делчев“ Отворена изложбата „Убава е Македонија“ на академскиот сликар Новица Трајковски Успешно реализиран меѓународниот проект Мост на пријателство меѓу Општина Илинден и Општина Решетари, Хрватска
Завршна приредба во градинката „Гоце Делчев“ Отворена изложба на уметниците од Општина Илинден, во Домот на култура „Марино“ Се одржа традиционалниот турнир во таеквондо „Илинден Опен“
Отворена изложбата „Живот во бои“ на Андријана Мациев Со спортски активности и изложбени работилници одбележан патрониот празник на ООУ „Гоце Делчев“ Мост на пријателство меѓу Општина Илинден и Општина Решетари, Хрватска
Одбележани 16-ет години од смртта на припадникот на безбедносните сили, Роберт Петковски

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013