Prijavi problem

Галерии

Менаџерскиот тим на Кемет електроникс им одржа предавања на средношколците од „Илинден“ Се одржа традиционалниот фолклорен концерт по повод 8-ми Март Свети Трифун одбележан со закројување на лозјата и избор на најдобро домашно произведено вино во Општина Илинден
Хуманитарна помош од Општина Илинден за настраданите во поплавените подрачја Свечено одбележан 6-от патронен празник на градинката „Гоце Делчев“ Со настап на Борис Трајанов отворена изложбата на академискиот сликар Новица Трајковски
Македонија без отпад 2014“ во Општина Илинден низ фотографии Во соработка со УСАИД реновирано најголемото основно училиште во Општина Илинден Нови инвестиции во Општина Илинден
Со„Илинденски етно фест“ заокружено одбележувањето на Денот на Општина Илинден Успешно се реализираше меѓународната професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2014“ Фудбалскиот турнир го освои екипата на Марино
Се возеше рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри Повеќе од 200 учесници во натпреварите во атлетика Екипата на Мршевци најдобра на кошаркарскиот турнир
Тенискиот турнир заврши со победа на Небојша Мојсоски

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013