Prijavi problem

Концерт на КУД „Дрежник“ од Решетари во Домот на култура „Илинден“

Published on: 30.08.2019 - 09:26

 

На 30.08.2019 година (петок), со почеток во 19:00 часот во Домот на култура „Илинден“ ќе се одржи  концерт на Културно уметничкото друштво „Дрежник“ од Решетари, Хрватска.

Покана до сите љубители на фолклорот да присуствуваат на овој музички настан кој е резултат на успешната соработка помеѓу Општина Илинден и Општина Решетари.

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013