Prijavi problem

Галерии

Со положување цвеќе на споменикот на војводата Васил Аџaларски одбележан Денот на македонската револуционерна борба Првачињата станаа членови на Детската организација Размена на искуства во искористувањето на средства од ЕУ со хрватските општини
Во училишните клупи седнаа 200 првачиња од Општина Илинден Галерија-Изложба „Шепотот на боите“ на Зоран Трпевски Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
Хокеј на ролери-атракција на Спортски викенд „Илинден 2018“ Екипата на „Машна“ најдобра на турнирот во баскет Влатко Нацевски по трет пат го освои тенискиот трофеј
„Трофеј Илинден 2018“ по 10. Јубилеен пат се возеше низ општина Илинден Рекреативната велосипедска трка во должина од 5 километри најмасовна досега Фудбалерите на „Илинден“, „Кадино“ и „Марино“ одиграа ревијален фудбалски натпревар
Со најголем број учесници досега се одржаа натпреварите во атлетика Натпревар во „Брзо пиење на кригла точено пиво“ Шаховскиот турнир го освои Дејан Динев
Скопскиот плански регион и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ потпишаа Меморандум за соработка

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013