Prijavi problem

Изложба „Сликарот со пријателите“, во Домот на култура „Илинден“

Published on: 18.12.2018 - 13:12

На 21.12.2018 година (петок) со почеток во 19:00 часот, во организација на Општина Илинден, во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена изложба на академскиот сликар Новица Трајковски, насловена „Сликарот со пријателите“.

На изложбата ќе бидат претставени над 40-на портрети што во еден подолг временски период Новица Трајковски им ги направил на своите пријатели.

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

Масовно и во празнична атмосфера одбележано Богојавление-Водици
ilinden.gov.mk © 2013