Prijavi problem

Женската екипа на ОУ „Браќа Миладиновци“ најдобра во футсал

Објавено на: 07.03.2013 - 17:03

По повод празникот на жената 8-Март во спортската сала „Гоце Делчев“ во Општина Илинден се одржа турнир во футсал во женска конкуренција. Натпреварот беше во организација на Сојузот на училишен спорт, а се натпреваруваа трите основни училишта од Општината. 

Публиката не го криеше задоволството и со силни аплаузи ги бодреше учесничките по секој даден гол. 

За најдобри на турнирот беа прогласени ученичките од ОУ „Браќа Миладиновци“  кои веќе трета година по ред го освојуваат и првото место на град Скопје, а два пати досега екипата била и државен шампион.  На второ место се пласираа ученичките од ОУ „Гоце Делчев“, а трети ОУ „Ристо Крле“.

  За најдобрите Општина Илинден обезбеди пехари и благодарници што им ги додели градоначалникот Жика Стојановски.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013