Prijavi problem

Тенискиот турнир го освои Стефан Милошевиќ

Објавено на: 29.07.2019 - 17:07

 

На четирите тениски игралишта на Спортско образовниот центар „Илинден“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ се одржа тениски турнир на кој учествуваа 16 тенисери.

Првото место го освои Стефан Милошевиќ кој во финалето го совлада Саша Митрушевски со 2:0 во сетови.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013