Prijavi problem

Се одржа традиционалниот фолклорен концерт по повод 8-ми Март

Објавено на: 08.03.2015 - 11:17

 

Во организација на Општина Илинден, а по повод меѓународниот Ден на жената 8-ми Март, во Домот на култура „Илинден“ се одржа традиционалниот осмомартовски фолклорен концерт.

Со богата културно уметничка програма, исполнета со сплет традиционални македонски песни и ора, членовите на Ансамблот за народни песни и ора „Илинден 72“ на припадничките од понежниот пол им го честитаа празникот 8 Март.

Како што му доликува на Денот, на сите жени што присуствуваа на концерот им беа подарени црвени рози и честитки, со кои организаторот на концертот им посака среќен празник.

 

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013