Prijavi problem

Добредојдовте во Општина Илинден!

29.07.2019 - 16:40 | Галерии

Се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу екипите на Кадино и Пелистер

Во ревијален фудбалски натпревар што се одржа на фудбалскиот терен во Марино силите ги одмерија новиот второлигаш Кадино и екипата на екс прволигашот Пелистер од Битола. Мечот што заврши со нерешен резултат 1:1 беше дел од Спортскиот викенд ...
28.07.2019 - 00:25 | Галерии

Рекреативната велосипедска трка во должина од 5 километри

Низ улиците на Општина Илинден и оваа година, како вовед на професионалната велосипедска трка „Трофеј Илинден 2018“, што се реализира во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, се возеше рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри.
28.07.2019 - 00:16 | Галерии

Зоран Танчев го освои силниот шаховски турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“

Општина Илинден во соработка со Шаховската федерација, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“,  што е дел од богатата програма за одбележување на патрониот празник на Општината  „Илинден 2-ри Август“, реализираше уште еден многу ...

Тенис - Спортски викенд „Илинден 2019“

Натпреварите на кои ќе учествуваат 16 тенисери ќе се играат на четирите тениски игралишта во Спортско-образовниот центар „Илинден“, а финалето е закажано за 28 јули (недела) со почеток во 10:30 часот.

Атлетика - Спортски викенд „Илинден 2019“

На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино која што е во должина од 2000 метри ќе се одржат натпреварите во атлетика-трчање. Во идеални услови за ваков вид на натпревари, над 250 ученици и младинци ќе се натпреваруваат во трките на 50, 150, 300, 600, 800 и 1500 метри. И годинава како најголема атракција се очекува трката на најмладите - дечињата од градинката „Гоце Делчев“.

Баскет - Спортски викенд „Илинден 2019“

На годинешниот турнир во баскет што ќе се одржи во Спортскиот центар „Марино“ ќе учествуваат 10 екипи. Турнирот ќе почне на 27 јули со почеток во 19:00 часот.

Фудбал - Спортски викенд „Илинден 2019“

Во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“  ќе се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу екипите на новиот второлигаш Кадино и Пелистер од Битола.

Велосипедска трка „Трофеј Илинден 2019“

Професионалната велосипедска трка во должина од 100 километри „Трофеј Илинден 2019”, која што е влезена во календарот на велосипедски трки на Велосипедската федерација и се бодува за купот на нашата земја, е централен настан на Спортскиот викенд „Илинден 2019“.

Турнир во шах - Спортски викенд „Илинден 2019“

На 27 јули од 10:00 до 14:00 часот, со учество на 40 шахисти кои ќе играат на 20 табли, во просториите на Домот на култура „Илинден“ ќе се одржи традиционалниот шаховски турнир.

26.07.2019 - 14:08 | Галерии

Отворена изложба на Снежана Колевска по повод Денот на Општина Илинден

Како дел од одбележувањето на Денот на Општината, „Илинден 2-ри Август“, во Домот на култура „Илинден“ беше отворена изложба на слики на Снежана Колевска. Изложбата ја отвори академскиот сликар Новица Трајковски, а со пригодни зборови за ...

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013