Prijavi problem

Добредојдовте во Општина Илинден!

29.08.2019 |

Предаден во употреба нов производствен капацитет на австриската компанија „Текспорт“

Во локалната економска зона Марино-Кадино, во присуство на голем број деловни партнери и гости, на свечен начин беше предаден во употреба нов производствен капацитет на австриската компанија за производство на заштитна и работна облека  „Текспорт“, која важи за производител со највисок и најиновативен квалитет на противпожарна облека во светот.

27.08.2019 |

Изградба на фекална канализација

Во населба Илинден во тек е изградба на канализациски систем  на улицата „13“  и дел од улица „19“ во должина од 600 метри, припадна површина 7. Со изградбатa на овоj канализациски систем во рамките на кој се изградени 3 препумпни уреди и инсталирани 14 шахти се овозможува приклучување на приближно 60 домаќинства.

Австриската компанија „Текспорт“ отвора производствен погон во Општина Илинден

На 29.08.2019 година (четврток) со почеток во 14:30 часот во локалната економска зона Марино-Кадино, на свечен начин ќе биде предаден во употреба новиот производствен погон на австриската компанија „Текспорт“.

20.08.2019 - 18:35 | Галерии

Во Домот на култура „Илинден“ отворена изложба на слики во рамките на проектот „Уметничка меѓународна група со пријателите“

Во галеријата на Домот на култура „Илинден“ во присуство на повеќемина љубители на уметноста отворена е меѓународна изложба на слики што се реализира во рамките на проектот „Уметничка меѓународна група со пријателите“.

Изложба на „Уметничка меѓународна група со пријателите“ во Домот на култура „Илинден

На 20.08.2019 година (вторник) со почеток во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден“ ќе биде отворена изложба на слики во рамките на проектот „Уметничка меѓународна група со пријателите“.

29.07.2019 - 17:09 | Галерии

Со настап на групата Некст Тајм Општина Илинден го одбележа патрониот празник "Илинден 2-ри Август“

Со прекрасен концерт на групата „Некст Тајм“ Општина Илинден на свечен начин го одбележа патрониот празник „Илинден 2-ри Август““ и националниот празник на македонскиот народ. Централната манифестација од одбележувањето на Денот на Општината се ...
29.07.2019 - 17:07 | Галерии

Тенискиот турнир го освои Стефан Милошевиќ

  На четирите тениски игралишта на Спортско образовниот центар „Илинден“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ се одржа тениски турнир на кој учествуваа 16 тенисери. Првото место го освои Стефан Милошевиќ кој во финалето го совлада ...
29.07.2019 - 17:05 | Галерии

Турнирот во баскет го освои екипата на Кадино

  Во Спорскиот комплекс „Марино“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, што Општина Илинден го организираше по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“, се ...
29.07.2019 - 17:00 | Галерии

Атлетика - На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино се тркаа 300 ученици и младинци

  На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ се оджаа натпреварите во атлетика-трчање, на кои учествуваа околу 300 ученици и младинци. Во прекрасен амбиент младите вљубеници во атлетиката се ...
29.07.2019 - 16:56 | Галерии

„Трофеј Илинден 2019“ се возеше низ Општина Илинден

  Како централен настан на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ низ Општина Илинден се возеше традиционалната професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2019“ во должина од 100 километри. Оваа трка е влезена во календарот на велосипедски ...

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013