Prijavi problem

Изградба на фекална канализација

Изложба на „Уметничка меѓународна група со пријателите“ во Домот на култура „Илинден

На 20.08.2019 година (вторник) со почеток во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден“ ќе биде отворена изложба на слики во рамките на проектот „Уметничка меѓународна група со пријателите“.

29.07.2019 - 17:09 | Галерии

Со настап на групата Некст Тајм Општина Илинден го одбележа патрониот празник "Илинден 2-ри Август“

Со прекрасен концерт на групата „Некст Тајм“ Општина Илинден на свечен начин го одбележа патрониот празник „Илинден 2-ри Август““ и националниот празник на македонскиот народ. Централната манифестација од одбележувањето на Денот на Општината се ...
29.07.2019 - 17:07 | Галерии

Тенискиот турнир го освои Стефан Милошевиќ

  На четирите тениски игралишта на Спортско образовниот центар „Илинден“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ се одржа тениски турнир на кој учествуваа 16 тенисери. Првото место го освои Стефан Милошевиќ кој во финалето го совлада ...
29.07.2019 - 17:05 | Галерии

Турнирот во баскет го освои екипата на Кадино

  Во Спорскиот комплекс „Марино“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, што Општина Илинден го организираше по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“, се ...
29.07.2019 - 17:00 | Галерии

Атлетика - На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино се тркаа 300 ученици и младинци

  На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ се оджаа натпреварите во атлетика-трчање, на кои учествуваа околу 300 ученици и младинци. Во прекрасен амбиент младите вљубеници во атлетиката се ...
29.07.2019 - 16:56 | Галерии

„Трофеј Илинден 2019“ се возеше низ Општина Илинден

  Како централен настан на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ низ Општина Илинден се возеше традиционалната професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2019“ во должина од 100 километри. Оваа трка е влезена во календарот на велосипедски ...
29.07.2019 - 16:40 | Галерии

Се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу екипите на Кадино и Пелистер

Во ревијален фудбалски натпревар што се одржа на фудбалскиот терен во Марино силите ги одмерија новиот второлигаш Кадино и екипата на екс прволигашот Пелистер од Битола. Мечот што заврши со нерешен резултат 1:1 беше дел од Спортскиот викенд ...
28.07.2019 - 00:25 | Галерии

Рекреативната велосипедска трка во должина од 5 километри

Низ улиците на Општина Илинден и оваа година, како вовед на професионалната велосипедска трка „Трофеј Илинден 2018“, што се реализира во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, се возеше рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри.
28.07.2019 - 00:16 | Галерии

Зоран Танчев го освои силниот шаховски турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“

Општина Илинден во соработка со Шаховската федерација, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“,  што е дел од богатата програма за одбележување на патрониот празник на Општината  „Илинден 2-ри Август“, реализираше уште еден многу ...

Тенис - Спортски викенд „Илинден 2019“

Натпреварите на кои ќе учествуваат 16 тенисери ќе се играат на четирите тениски игралишта во Спортско-образовниот центар „Илинден“, а финалето е закажано за 28 јули (недела) со почеток во 10:30 часот.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013